logo

روش های حل HPMC (هیدروکسی پروپیل متیل سلولز) در آب سرد

انحلال hpmc در آب سرد

به صورت عمومی معمولا برای حل HPMC از آب سرد استفاده نمی شود چرا که در تجربه انحلال در آب سرد با گلوله شدن مواجه می شوند و با هم زدن پی در پی هم قابل حل نیست. اما در واقع همه می دانیم که HPMC (هیدروکسی پروپیل متیل سلولز) می تواند در آب محلول باشد، بنابراین چرا این اتفاق افتاده است؟

به دلیل این است که HPMC در اولین بار در آب پراکنده نمی شود و ژل روی سطح توده یا از HPMC تشکیل می شود و از انحلال آن جلوگیری می کند. در بعضی موارد ما می توانیم ” اج پی ام سی ” را با استفاده از سطح درمان انجام دهیم تا در ابتدا پراکنده شود و به تاخیر بیفتد. اما باری ” اچ پی ام سی ” عمومی چگونه می توانیم آن ها را در آب سرد حل کنیم؟

به طور کلی 3 روش برای انحلال ” اچ پی ام سی ” روی سطح درمان وجود دارد که به شرح ذیل است:

1- انحلال آب گرم

از آنجا که HPMC در آب داغ حل نمی شود، بنابر این در دوره اولیه ” اچ پی ام سی ” می تواند به طور مساوی در آب داغ پراکنده شود و در هنگام خنک شدن به دنبال آن سریع حل شود.

انحلال در آب داغ
انحلال در آب داغ

2- روش اختلاط پودر

پور HPMC را با سایر مواد پودری دیگر با استفاده از میکسر کاملا مخلوط کنید، سپس آب را برای حل کردن مخلوط اضافه کنید، در این حالت ” اچ پی ام سی ” بدون تشکیل لخته شروع به حل می کند، دلیل این امر این است که HPMC پودر قبلا همرنگ بوده و هنگام ملاقات با آب بلافاصله حل می شود. تولید کننده های پودر بتونه و ملات از این روش استفاده می کنند.

3- روش انحلال آلی حلال

یعنی HPMC توسط یک حلال آلی مانند اتانول حل می شود و سپس آب برای حل شدن اضافه می شود. این روش انحلال بهترین بازدهی را دارد.

انحلال آلی حلال
انحلال آلی حلال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست